Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Mikroskopy dla szkoły w Leśnicach od myśliwych z „Głuszca” Lębork

Koło Łowieckie „Głuszec” Lębork ofiarowało mikroskopy szkole podstawowej im. Leśników Polskich w Leśnicach.

Rozpoczęcie roku szkolnego w szkole podstawowej im. Leśników Polskich w Leśnicach odbyło się na boisku szkolnym, w przepięknych okolicznościach przyrody. Zestresowani pierwszoklasiści, przedszkolaki i starsza młodzież w uroczysty sposób przywitali nowy rok szkolny 2021/2022.

Wszyscy zebrani wyrażali nadzieję, że zdalne nauczanie zostanie tylko wspomnieniem, a osobiste spotkania i praca w zespołach klasowych znów staną się normalnością.

W trakcie uroczystości przedstawiciele Koła Łowieckiego Głuszec w Lęborku, którzy od lat wspierają Szkołę Podstawową w Leśnicach ofiarowali uczniom profesjonalne mikroskopy do pracowni przyrodniczej.

– Miłości do przyrody zaczyna się uczyć od najmłodszych lat. Pamiętajcie by dbać o czystość lasów i dbać o przyrodę, bo tak czynią dobrzy ludzie. – mówił do dzieci i młodzieży prezes KŁ Głuszec Piotr Gontarek

Pani dyrektor Mariola Motyl podkreśliła jak ważna jest współpraca z leśnikami i przyrodnikami, a wyposażenie pracowni biologicznej pozwoli młodzieży rozwijać pasję i zgłębiać tajniki przyrody.

Najmłodsi uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, po czym wszyscy udali się z wychowawcami klas na pierwsze spotkanie.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp