Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Słupsk

Myśliwska paczka

Koło Łowieckie „Darzbór” w Człuchowie od wielu lat współpracuje ze Szkołą Podstawową im. Przyjaciół Ziemi, Przedszkolem Publicznym Im. Jacka i Agatki oraz z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Człuchowie. Tradycją stało się zbieranie przez dzieci i młodzież darów jesieni w postaci żołędzi i kasztanów jako karmę na okres zimowy dla zwierzyny leśnej. W roku bieżącym Koło Łowieckie „Darzbór” postanowiło włączyć się po raz kolejny w akcję „Myśliwska Paczka” inicjowaną przez ZG PZŁ.

Jesienią odebrano i zmagazynowano kilka ton zebranych przez dzieci i młodzież żołędzi i kasztanów. W podziękowaniu za trud włożony w akcję zbiórki karmy, koło przeznaczyło określone kwoty pieniędzy na ufundowanie paczek świątecznych. Członkowie zarządu koła prezes Zbigniew Śmiechowski, łowczy Ireneusz Stosik, skarbnik Krzysztof Kita oraz przewodniczący Komisji Rewizyjnej Mieczysław Bober kolejno odwiedzili zaprzyjaźnione placówki i przekazali ufundowane podarunki.

Wizycie myśliwych w przedszkolu towarzyszył Burmistrz Miasta Człuchów, Pan Ryszard Szybajło. W paczkach świątecznych dla dzieci z przedszkola znalazły się zabawki, gry oraz przybory plastyczne – niezbędne do zabawy i nauki. W dowód wdzięczności dzieci zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym.

Tego samego dnia po południu członkowie zarządu koła oraz przewodniczący Komisji Rewizyjnej, odwiedzili podopiecznych Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Człuchowie i przekazali ufundowaną pomoc świąteczną. Wspólnie z wychowawcami oraz kierownictwem ośrodka nagrodzono i wyróżniono najaktywniejszych wychowanków akcji zbierania darów jesieni. Dodatkowo miłym gestem ze strony personelu i wychowanków ośrodka było zaproszenie członków zarządu koła na wspólne spotkanie wigilijne.

Tomasz Śmiechowski

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱