Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Rodzinny piknik łuczniczy na strzelnicy PZŁ w Miastku

1 sierpnia 2021 roku na strzelnicy myśliwskiej PZŁ w Miastku Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Słupsku zorganizował rodzinny piknik łuczniczy. Impreza przyciągnęła tłumy ludzi, dla których zapewnionych było mnóstwo atrakcji m.in.: mnóstwo pysznego jedzenia (pieczony dzik, wyroby z dziczyzny do degustacji, zupa z dziczyzny, pasztety z dzika), dmuchaniec dla dzieci, stanowiska edukacyjne, gry i zabawy dla najmłodszych, stanowisko do nauki strzelania z łuku, sokolnicy, stanowiska z rękodziełami i wyrobami lokalnymi, policjant z radiowozem zdradzający tajniki swojej pracy, kulinaria i przyśpiewki koła gospodyń wiejskich „Świerzowianki”, możliwość obserwacji i kibicowania zawodnikom biorącym udział w I otwartych zawodach łuczniczych o puchar Łowczego Okręgowego PZŁ w Słupsku.

Impreza miała również charakter charytatywny. Podczas licytacji przedmiotów związanych z łowiectwem oraz lokalnych wyrobów zebraliśmy 8800 zł., które zostaną przeznaczone na pomoc w leczeniu Kacpra – synka Pawła i Andżeliki (myśliwych z naszego okręgu PZŁ).  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uzbierania tak wysokiej kwoty. Największą wartość kwotową osiągnął voucher na dwudniowe polowanie na łosie w Szwecji (4.000 tys. zł).

Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość zaszczepienia przeciwko COVID – 19 oraz wzięcia udziału w spisie powszechnym ludności realizowanym podczas pikniku.

Najmłodsi uczestnicy z radością brali udział w nauce strzelania z łuku oraz pozostałych atrakcjach. Stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Dretyń przez cały piknik cieszyło się dużym zainteresowaniem. Liczne gry i edukacja przyrodniczo – leśna spowodowały, że dzieci odwiedzały leśników bez przerwy.

Cieszymy się, że piknik spotkał się z tak pozytywnym odbiorem i niesamowitą frekwencją (szacujemy, że odwiedziło nas ponad 600 osób). Już dziś w naszych myślach urodziło się kilka nowych pomysłów, aby w przyszłym roku również zapewnić moc atrakcji, a także solidną porcję dziczyzny. 

Serdecznie DZIĘKUJEMY licznym osobom, instytucjom, firmom, wystawcom za pomoc w tym wydarzeniu. Dzięki Wam ten festyn był jedną z najlepszych imprez organizowanych w naszym okręgu PZŁ. „Poprzez ludzi można zrealizować wszystkie marzenia”. Nasze, dzięki Wam udało się spełnić. Dziękujemy!

Zachęcamy do przeczytania o tym wydarzeniu:

https://gp24.pl/piknik-mysliwski-i-zawody-lucznicze-w-miastku-udana-impreza-wideo-zdjecia/ar/c1-15736600

Do zobaczenia w przyszłym roku! 

Darz Bór!

Udostępnij
Twitter
WhatsApp