VI miejsce w KKŁ dla reprezentacji koła łowieckiego „Oręż” Sławno

VI miejsce w KKŁ dla reprezentacji koła łowieckiego „Oręż” Sławno

W dniach 3-4 lipca na strzelnicy Zarządu Okręgowego PZŁ Katowice w Siemianowicach Śląskich odbył się XXXVI Krajowy Konkurs Kół Łowieckich im. płk Ignacego Stachowiaka. Rywalizacja odbywała się zgodnie z obowiązującymi ,,Prawidłami Strzelań Myśliwskich na zawodach organizowanych przez PZŁ dla sześcioboju myśliwskiego”. W zawodach wzięło udział 132 zawodniczek i zawodników, którzy reprezentowali 44 kół łowieckich z całego kraju. Gospodarzem zawodów był Łowczy Okręgowy w Katowicach Michał Gawdzik, który uroczyście przywitał wszystkich uczestników. W wydarzeniu uczestniczyli wiceprezes Naczelnej Rady Łowieckiej Zygmunt Łukaszczyk, Łowczy Krajowy Paweł Lisiak, Członek Zarządu ZG PZŁ Ewa Kraska oraz przewodniczący Komisji Strzeleckiej NRŁ Piotr Jóźwiak, który startował również w zawodach.

Tegorocznym Mistrzem Kół Łowieckich zostało Koło Łowieckie „Darz Bór Zbydniów” z okręgu tarnobrzeskiego, które reprezentowali Henryk Górski, Damian Tomala i Sławomir Tomala z wynikiem 1406/1500 punktów. Miejsce drugie zajęło Koło Łowieckie „Wybrzeże Gdańsk” 1387/1500 punktów z okręgu gdańskiego a miejsce trzecie Koło Łowieckie „Czajka Biskupiec” 1369/1500 punktów z Olsztyna. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Sławomir Tomala z Koła Łowieckiego „Darz Bór Zbydniów” z wynikiem 484/500 punktów.

Na zakończenie zawodów odbyła się dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród. Organizator zadbał również o emocje do końca, ponieważ wtedy rozlosowano szereg nagród m.in. sztucer CZ Eclipse 308 Win ufundowany przez firmę HUBERTUS z Chodzieży i firmę Ceska Zbrojovka, odstrzał muflona tryka ufundowany przez Zarząd Główny, lunetę Tamed Optic i optykę firmy Delta Optical. Zawody zakończył występ orkiestry myśliwskiej z Okręgu Katowickiego.