Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Słupsk

Wznowienie funkcjonowania strzelnicy PZŁ w Miastku

Zarząd Okręgowy PZŁ w Słupsku informuje, iż od 19 marca 2024 r. wznawia funkcjonowanie strzelnicy myśliwskiej PZŁ w Miastku. Strzelnica otwarta będzie w każdy wtorek i czwartek w godzinach 12:00 – 18:00 (treningi indywidualne, indywidualne przystrzeliwanie broni) oraz w soboty w godzinach 9:00 – 17:00 (zorganizowane przez koła łowieckie przystrzeliwania broni oraz treningi indywidualne).

W roku 2024 opłaty za korzystanie z obiektu strzelnicy przedstawiają się następująco:

  1. opłata za wstęp od osób indywidualnych – 35 zł, cena za rzutek – 1,00 zł/szt.
  2. opłata od kół łowieckich (grupowe przystrzeliwanie broni): 15 zł od każdego uczestnika korzystającego z osi rogacza, dzika oraz zająca, dodatkowo 15 zł (łącznie 30 zł) od każdego korzystającego z osi z rzutkami, plus rzutki 1,00 zł/szt.

W związku z tym, iż z dniem 26 marca kol. Alfons Rekowski – wieloletni Instruktor, pracownik ZO PZŁ Słupsk obsługujący strzelnicę przechodzi na emeryturę, przyjmowanie rezerwacji oraz ustalanie terminów przystrzeliwania broni od kół łowieckich dokonywać będzie sekretariat Zarządu Okręgowego (tel. 0 59 842 30 32).

Ustalenia dotyczące terminu przystrzeliwania broni przez koło łowieckie muszą nastąpić z co najmniej 14-dniowym wyprzedzeniem. Rekomendujemy również wcześniejsze (telefoniczne) zgłoszenie chęci treningu indywidualnego w w/w dni powszednie.

Informujemy ponadto, iż od tego roku dopuszczamy możliwość odbywania treningów indywidualnych także w soboty. Korzystający w ten dzień ze strzelnicy zawodnicy indywidualni muszą mieć świadomość trudniejszego dostępu do osi rogacza, gdyż na niej odbywać się będą zorganizowane przystrzeliwania broni, dokonywane przez członków kół łowieckich.

Dodatkowo nadmieniamy, iż w miesiącu marcu i kwietniu mogą wystąpić chwilowe przerwy w dostępności:

  • osi dzika – związane z montażem nowego torowiska, urządzeń oraz rekonstrukcji wału,
  • osi bażanta – związane z pracami ziemnymi mającymi na celu dostosowaniem tegoż miejsca do konkurencji MOP.

Sygnalizujemy, że mistrzostwa słupskiego okręgu PZŁ w strzelaniach myśliwskich planowane są na dzień 15 czerwca 2024 roku. Komunikat w tej sprawie zostanie przesłany do kół ze stosownym wyprzedzeniem.

Zachęcamy do regularnego podnoszenia swoich umiejętności strzeleckich!

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱