XIII polowanie Dian

XIII polowanie Dian

W dniu 15.12.2019 r. odbyło się już XIII polowanie Dian organizowane przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Słupsku. Ta piękna tradycja, która została zapoczątkowana kilkanaście lat temu, jest kultywowana do dziś. Zatem tradycji stało się zadość i ponownie Diany słupskiego okręgu, mogły się znów spotkać i popolować w kniei. Tym razem polowanie odbyło się na terenie koła łowieckiego „Gwardia” Słupsk na obwodzie nr 78. Prowadzącą polowanie była Kol. Agata Łabenda, która bacznie pilnowała porządku, podczas rozstawiania naszych Dian na stanowiskach. Atmosfera polowania była przyjacielska, podobnie jak pogoda w tym dniu. Od rana towarzyszyło nam słońce i bezchmurne niebo. Dzięki temu wszyscy z pozytywnym nastawieniem ruszyli w las. udało się przeprowadzić 4 pędzenia z końcowym wynikiem w postaci : 1 byka jelenia, 1 cielaka i 1 dzika. Po zakończonym polowaniu, wszyscy uczestnicy polowania udali się na miejsce pokotu. Kolejnym etapem było wręczenie medali Dianom, które zasłużyły sobie na miano króla polowania.

Królem polowania została Kol. Łobaczewska, V-ce królem Kol. Wolska, natomiast królem pudlarzy została Kol. Jóskowska. Jeszcze raz gratulujemy drogie Panie!
Mamy nadzieję, że to był mile spędzony dla Was czas, i że w przyszłym roku również się spotkamy.
Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z przebiegu polowania. Autorką fotografii jest Kol. Katarzyna Lewańska – Tukaj, której serdecznie dziękujemy za wykonanie pamiątkowych zdjęć z tego wydarzenia.

Darz Bór !