Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Szkolenie praktyczne przyszłych myśliwych w OHZ-ach

Po raz kolejny dzięki porozumieniu i współpracy Zarządu Okręgowego PZŁ w Słupsku z RDLP Szczecinek oraz Zarządem Okręgowym PZŁ w Koszalinie przyszli adepci łowiectwa mieli okazję uczestniczyć w zajęciach związanych z szeroko pojętym tematem łowiectwa.

Wykłady składały się z części teoretycznej, gdzie poruszane były zagadnienia związane z: rolą myśliwego w obecnych czasach, zasadami postępowania z upolowaną zwierzyną, bioasekuracją, etyką i kulturą łowiecką oraz z części praktycznej w terenie gdzie omawiano zasady tworzenia poletek łowieckich, urządzeń łowieckich, pasów zaporowych oraz sposobów gospodarowania nimi, a także sposoby zabezpieczania pól przed szkodami wyrządzanymi przez zwierzynę. Zajęcia odbyły się jednocześnie w Ośrodkach Hodowli Zwierzyny Lasów Państwowych w Nadleśnictwach: Czarnym Człuchowskim, Trzebielino, Warcino, Polanów oraz w OHZ-cie PZŁ ZG w Dretyniu.

Szkolenie odbyło się w ramach kursu dla kandydatów na podstawowe uprawnienia do wykonywania polowania, które trwa w słupskim okręgu PZŁ.

Serdecznie dziękujemy pracownikom lasów państwowych oraz kierownikowi OHZ Dretyń za profesjonalnie przygotowane zajęcia pod względem merytorycznym, teoretycznym, jak i praktycznym.

Pełna Galeria zdjęć – Galeria

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp