Uroczyste obchody dnia św. Huberta słupskiego okręgu PZŁ

Uroczyste obchody dnia św. Huberta słupskiego okręgu PZŁ

W Bytowie w dniu 7 listopada 2021 roku odbyły się Uroczyste Obchody Dnia Św. Huberta Okręgu Słupskiego. Organizatorami uroczystości był Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Słupsku, Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie oraz koła łowieckie z słupskiego okręgu PZŁ.

Uroczysta msza św., której przewodniczył biskup pomocniczy pelpliński Arkadiusz Okroj, odbyła się w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Jana Chrzciciela w Bytowie.

Oprawę muzyczną zapewnili sygnaliści myśliwscy z Zespołu Trębaczy Myśliwskich „Jantar” funkcjonujący przy Dyrekcji Regionalnej Lasów Państwowych w Gdańsku oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie.

Wyjątkowości tej mszy nadały licznie zgromadzone sztandary kół łowieckich, nadleśnictw oraz miasta Bytów. Wartym podkreślenia jest fakt przybycia na naszą uroczystość sztandaru koła łowieckiego „Hubertus” Warszawa, którego członkowie pocztu sztandarowego pokonali ponad 400 km, aby móc uczestniczyć w uroczystości.

Po mszy świętej wszyscy zgromadzeni wysłuchali koncertu Zespołu Trębaczy Leśnych „Bór” – zwycięzcy XXV ogólnopolskiego konkursu sygnalistów myśliwskich „O Róg Wojskiego” w kategorii zespołowej w klasie G.

Następnie uczestnicy mogli skosztować przysmaków myśliwskich serwowanych na bytowskim rynku.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w organizację obchodów dnia św. Huberta. Pokazaliśmy, że jesteśmy jednością z dumą reprezentując przynależność do Polskiego Związku Łowieckiego.

Już dziś pragniemy poinformować, że przyszłoroczne obchody odbędą się w Człuchowie.

Darz Bór!